Naučte své dítě efektivnímu učení

Témata

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (550)
 

Ne (501)
 

TOPList

TOPlist

Statistika

Test

Z diskuze...

Počítačové hry

O důležitosti prvku zábavy v procesu učení toho již bylo napsáno hodně. Jak je to ale s počítačovými hrami? Ani odborníci se často neshodnou. Jedni je zatracují, další naopak chválí, ostatní nerozhodně krčí rameny.

Je to jako se vším. Hra může být dobrý sluha, ale zlý pán. Záleží, co dítě hraje a jak často. Existují hry agresivní, hry zábavné, motivující nebo dokonce výukové.

Hry výukové jsou pro dítě přínosem. Jejich problémem ovšem je, že jsou tak výukové, až skoro nejsou k hraní.

Ale i zábavné mohou dítěti přinést užitek v podobě vzdělání. Zajímavé jsou logické hry. Ty trénují kombinační a logické schopnosti. V tzv. adventurách musí dítě zase řešit řadu úkolů, často se i něco nového dozví. A pak jsou tu hry z odvětví "budovatelských", jejichž cílem je něco postavit, například město, zologickou, fungující nemocnici. Tady si dítě uvědomí komplikovanost vazeb, důležitost základů a strategie.

Rozhodně by ale u počítače nemělo trávit celé dětství a mládí. Sebelepší hra nenahradí konverzaci s rodinou a kamarády, nenaučí dítě lyžovat, plavat a bruslit. Přesto je ale nezatracujme, raději je využijme k prospěchu věci.

 
Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Informace na těchto stránkách nemají charakter právní rady, byly poskytnuty zdarma a jejich poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s jejich využitím nebo nevyužitím.