Naučte své dítě efektivnímu učení

Témata

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (550)
 

Ne (501)
 

TOPList

TOPlist

Statistika

Test

Z diskuze...

Únor 2008

Tleskáme svými dlaněmi nebo dlaničkami dítěte:

Paci, paci, pacičky,

táta koupil  botičky

a maminka pásek,

za myší ocásek

a dědeček metličku na zlobivou holčičku

a babička čepičku, na vnoučkovu hlavičku.

Vzdělání je investice. To je stará pravda, kterou si bohužel neuvědomuje ani řada dospělých. Jak na to má přijít dítě?

Cesta od nudné učebnice k dobře placenému zaměstnání nebo úspěchu v podnikání je úmorná a dlouhá. Dítě si to jen velmi těžko spojí. Je dobré využít každou příležitost dítěti ukázat, že znalosti přinášejí výsledky. Vyberte si jako příklad různé známé osobnosti a znalostní soutěže. Použijte jako příklad i sebe. Nebojte se diskuze o užitečnosti některých předmětů a snažte se vymýšlet argumenty. Zkuste dítě dostat do role obhájce vzdělání. Zeptejte se ho, jak si vysvětluje, že někdo známý dosáhl úspěchu a jiný ne.

Ať vám dítě přizná nebo nepřizná, že máte pravdu, určitě si spojitost mezi vzděláním a úspěchem začne uvědomovat.

Posledni komentare
15.02.2015 11:37:03: Chcete také investovat do zlata? Investiční zlato
Ať se Vám to líbí nebo ne, společně strávený čas je pro dítě tím nejdůležitějším, co mu můžete dát. Jste pro něj hlavní inspirací, ať již v pozitivním nebo negativním smyslu slova.

Nebojte se, nemusíte být dokonalí. Děti umějí rozlišovat. Chtějí po Vás jediné, abyste je měli rádi. Čtyřka z matiky se opravuje mnohem snáz společným úsilím než slzami v zamčeném pokoji. Možná se zlobíte: "Kde na to všechno mám brát čas - dvě zaměstnání, domácnost, hypotéka". Ano máte pravdu, je toho hodně, proto je třeba se rozhodnot, co/kdo je nejdůležitější. Děti Vám úsilí v budoucnu vrátí. Je jedno, jestli se budete společně potit nad úkoly, připalovat špekáčky zahradě nebo bloudit na dovolené. Děti pozorují, zkoumají a učí se.

Přejeme hodně příjemných společně strávených chvil.

 
Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Informace na těchto stránkách nemají charakter právní rady, byly poskytnuty zdarma a jejich poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s jejich využitím nebo nevyužitím.